„Cztery Żywioły w Zaginionej Wiosce- Dulowa 2019”

„Cztery Żywioły w Zaginionej Wiosce- Dulowa 2019”

W niedzielę 19 maja 2019 roku od 14-tej do 20-tej w Red Raj relaksowisko- gospodarstwo agroturystyczne odbyło się w wydarzenie pt. „Cztery Żywioły w Zaginionej Wiosce- Dulowa 2019” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Trzebini Jarosława Okoczuka.

Organizatorami byli: Fundacja Inicjatywy Społeczne i Dziedzictwo Kulturowe, Trzebińskie Centrum Kultury w Trzebini, oraz Red Raj- relaksowisko- Gospodarstwo Agroturystyczne- Partner MT Dulowa. Partnerem wydarzenia była Lokalna Grupa Działania „ Partnerstwo na Jurze „ z Chrzanowa.

Żywioły: ziemia, powietrze, ogień i woda są jedną z największych tajemnic wszechświata a jednocześnie stanowią niezwykle ważny element istnienia. Wydarzenie zorganizowano z okazji 5-cio lecia istnienia Miejscowości Tematycznej ” Dulowa. Zaginiona Wioska”. Miejsce, w którym odbyło się wydarzenie jest również nieprzypadkowe, ponieważ na terenie, gdzie obecnie znajduje się Red Raj relaksowisko- Gospodarstwo Agroturystyczne w średniowieczu była lokowana wioska Łaziska.

W ramach wydarzenia przeprowadzono mnóstwo gier, zabaw i konkursów. Jednym z ważniejszych wydarzeń było przeprowadzenie przez animatorów miejscowości tematycznej Dulowa interaktywnych warsztatów: kowalskich, rzeźbiarskich, zielarskich, hafciarskich, koronkarskich, menniczych, łuczniczych, praca z drewnem, „ pawie pióro i nie tylko”. Wszystkie prace wykonane przez uczestników można było zabrać z sobą na pamiątkę. Uczestnicy skorzystali również z alpakoterapii i pływania w kulach. Doznali wrażeń w parku linowym i zjeżdżali tyrolką na linie. Całość wrażeń dopełnił „ małpi gaj”, gdzie różne zwierzęta znajdujące się w gospodarstwie agroturystycznym Red Raj relaksowisko swoimi odgłosami i przyjaznym zachowaniem dawały znać o sobie. Na uczestników czekała także wystawa kwiatów ogrodowych, balkonowych i bylin. Dzięki LGD „ Partnerstwo na Jurze” z Trzebini Rynku do Dulowej turystów przywoziła i odwoziła kolejka –pociąg, za co serdecznie dziękujemy. Wszystkim uczestnikom konkursów rozdano mnóstwo nagród i upominków. Dopełnieniem wrażeń były tańce grupy tanecznej dzieci pt. „Harmonia dla ducha i ciała”, oraz edukacyjne stoisko Koła Łowieckiego Słonka z Trzebini.

Scenariusz, scenografię i merytoryczną całość wydarzenia opracowała Halina Duda.

Recent Posts

Leave a Comment