Pociąg do Małopolski – Przystanek Dulowa

Dulowa, była dzisiaj przystankiem dla „Pociągu do Małopolski”. W środę 29. XI. 2017r kolejka turystyczna odwiedziła Miejscowość Tematyczną Dulowa. Do „Zaginionej Wioski” kolejka przywiozła dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czyżówce. Swoich starszych kolegów przywitali przedszkolacy z Zielonego Przedszkola, natomiast Gospodarstwo Agroturystyczne „ Przy Stawie” zaprosiło na spacer po Zagrodzie Edukacyjnej i na warsztaty. Dzieci zobaczyły kilka ras kur, kaczek, pawie, czarne łabędzie, kozy, perliczki. Miały okazje dotknąć i nakarmić zwierzęta. Uczestniczyły w warsztatach interaktywnych- wykonując swoją złotą rybkę. Podróżowała z nami rodzina Pana Ziemniaka- maskotki Chrzanolandii. Dodatkową atrakcją było pieczenie kiełbasek. Zadowolone i szczęśliwe dzieci gromkim okrzykiem podziękowały Lokalnej Grupie Działania „Partnerstwo na Jurze” w Chrzanowie, Gospodarstwu Agroturystycznemu ” Przy Stawie” i Fundacji Inicjatywy Społeczne i Dziedzictwo Kulturowe.

Kolejkę turystyczną zakupiono w ramach Budżetu obywatelskiego a gospodarzem jest Lokalna Grupa działania „ Partnerstwo na Jurze” w Chrzanowie.

Budżet obywatelski pozwala mieszkańcom Województwa decydować o tym na co wydać pieniądze. Mieszkańcy mogą nie tylko wybierać zadania, które mają być zrealizowane, ale sami zostać ich autorami.
Organizatorem wycieczki była Fundacja Inicjatywy Społeczne i Dziedzictwo Kulturowe oraz Animatorzy Miejscowości Tematycznej Dulowa. Współorganizator: Lokalna Grupa Działania ” Partnerstwo na Jurze” Chrzanów.